انچه که درباره چمدان باید بدانیم

چمدان یک نوع کیف بزرگ و مناسب سفر است که برای سهولت در حمل ونقل و جا به جایی اکثراً به صورت چرخ دار تولید می شود.نام دیگر چمدان ، جامه دان یا جامدان است.داخل این کیف بزرگ تمام لباس ها و لوازم مورد نیاز سفر مانند سشوار، شانه ، مسواک و… جای می گیرد.جنس چمدان ها معمولاً از پارچه های مقاوم ، پلاستیک سخت ، الیاف مصنوعی و یا ترکیبی ازان ها می باشد.البته بعضی از چمدان ها برای امنیت بیشتر و حمل لوازم با ارزش و یا پول دارای قفل امنیتی می باشند.

نکاتی برای خرید چمدان

1.چمدان ها دارای 2 یا 4 چرخ و در بعضی موارد بدون چرخ هستند. اما دقت کنید چمدان های بزرگ همیشه به 4 چرخ برای سهولت در حمل نیاز دارند.

2.ابعاد چمدانی که خریداری می کنید اهمیت ویژه ای دارد.اگر جزء افرادی هستید که تنها سفر می کنید و لوازم کمی با خود به همراه می برید چمدان های کوچک تک نفره برای شما مناسب هستنداما اگر خانوادگی به سفر می روید حتماً چمدان های بزرگ و با دوام خریداری کنید.

3.عمر چمدان ها حدود 10 سال است و پس از این تایم احتمال خراب شدن ملزومات مصرفی آن وجود دارد.

4.چمدان های سفت در مقایسه با چمدان های نرم وزن بیشتری دارند ولی از لوازم شما به خوبی محافظت می کنند.

5.مسئله بعدی انتخاب رنگ چمدان است.اگر زیاد به مسافرت می روید بهتر است از رنگ های تیره استفاده کنید تا چمدان شما همیشه تمیز بماند.

6.دستگیره های کشنده چمدان معمولا از دو جنس المینیوم و استیل ساخته می شوند.

7.قبل از خرید چمدان به قیمت ان توجه کنید اگر دائماً در حال مسافرت هستید چمدان های ارزان قیمت برای شما مناسب نخواهند بود زیرا استحکام و مقاومت قابل قبول را ندارند.

انواع چمدان

چمدان های موجود در بازار بسته به جنس ، اندازه و شکل ظاهری به دسته های مختلفی تقسیم می شوند.اما عمده چمدان ها از لحاظ جنس به 4 گروه کلی تقسیم می شوند:

1.چمدان برزنتی
2.چمدان باکسی
3.چمدان جرمی
4.چمدان کپسولی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.