درباره ساک دستی یا دافل بگ

ساک های دستی در اشکال و ابعاد گوناگون تولید می شوند اما اکثراً به شکل یک کیف استوانه ای و دارای 2 دسته و بک بند شانه ای می باشند.به ساک های مسافرتی دافل بگ هم می گویند .زمانی که حجم وسایل مورد نیاز شما کم باشد ساک های دستی برای شما گزینه مناسبی هستند و حمل و نقل آن ها آسان تر است .همچنین قیمت دافل بگ نسبت به چمدان ارزان تر است.

تفاوت بین چمدان و ساک سفری

اگر قصد سفر دارید قبل از هر چیزی بهتر است یک کیف مناسب برای جمع آوری وسایل مورد نیازتان تهیه کنید. چمدان ها و ساک های دستی گزینه مناسبی برای این کار هستند.اما کدام یک برای شما مناسب تر است؟
در ابتدا مشخص کنید چند نفر قرار است از این کیف استفاده کنند و چه وسایلی را با خود به سفر می برید.اگر تنها به مسافرت می روید و لوازم کمی دارید ساک های دستی بهترین گزینه هستند زیرا هم وزن سبک تر و هم حمل و نقل راحتری دارند.
مسئله بعدی مسیر سفر شماست اگرقرار است با اتومبیل شخصی یا اتوبوس و یا قطار به یک مسافرت طولانی بروید مسلماً وسایل زیادی را با خود همراه دارید بنابراین بهتر است از چمدان استفاده کنید. اما اگر هوایی سفر می کنید به دلیل محدودیت در وزن بار ساک های دستی گزینه مناسب تری هستند.البته برای حمل چمدان در سفر های هوایی مانعی وجود ندارد اما سعی کنید از چمدان های سبک وزن با ابعاد کوچک تر استفاده کنید.

انواع ساک دستی از لحاظ جنس

ساک ها سفری که جایگزین جمدان ها برای مسافرت های کوتاه مدت هستند معمولاً در جنس های پارچه ای ،پلاستیکی و پلی کربنات تولید می شوند.

ساک پارچه ای : ساک های سفری پارچه ای از جنس پلی استر و نایلون هستند و گاهاً از روکش های ضد اب برای تولید ان ها استفاده می شود.مزیتی که این نوع ساک ها دارند این است که وزن بسیار سبک و حمل راحت تری دارند. ساک های پارچه ای بخاطر سبک بودنشان بیشتر مناسب سفر های هوایی هستند.

ساک پلاستیکی : ساک های ساخته شده از جنس پلاستیک مقاومت بالایی ندارند و بیشتر برای وسایل کم حجم و سبک استفاده می شوند.

پلی کربنات :این ساک ها نسبت به سایر جنس ها مقاوم تر هستند .برای جلوگیری از سوراخ شدن ساک های پلی کربنات می توان از پارچه برای روی ان استفاده کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.