درباره کوله پشتی

کوله پشتی نوعی کیف است که دارای دو بند برای قرارگیری و تقسیم وزن روی شانه ها میباشد که معمولاً دانشجویان ، دانش آموزان ، ورزشکاران و گردشگران از آن استفاده می کنند.کوله پشتی ها با توجه به مصارف مختلفی که دارند در انواع و ابعاد گوناگون تولید می شوند. مثلاً کوله پشتی دانش اموزان ابعاد کوچک تر و و فضای کمتری دارند ولی کوله مناسب گردشگران در ابعاد بزرگتر و با فضای بیشتری برای جای گیری وسایل مورد نیاز سفر ساخته می شوند.

مشخصات کوله پشتی استاندارد

 دارای 2 بند سینه ای و کمری باشد.

 جهت کاهش فشار ناشی از وزن کوله ، بند های شانه ای پهن باشد.

 کوله پشتی استاندارد حداکثر تا 10 سانتی متر پایین تر از خط کمر قرار گیرد.اگر ارتفاع کوله پشتی پایین تر باشد فشار بیشتری روی شانه ها و ستون فقرات قرار می گیرد.

 هرچه وزن کوله سبک تر باشد بهتر است.

 در قسمت بند ها و پشت کوله از اسنفنج استفاده شده باشد.

 جهت تقسیم وزن و کاهش فشار دارای قسمت ها و جیب های متقارن در سمت چپ و راست باشد.

کیفیت کوله پشتی

برای خرید کوله پشتی مناسب حتماً به دنبال جنس های با کیفیت و با دوام بروید تا خیالتان راحت باشد سال های سال سالم باقی می ماند.زیرا کوله پشتی حجم زیادی از وسایل را در خود جای می دهد و به صورت مداوم استفاده می شود. بنابراین انتخاب جنس مناسب و با کیفیت بسیار مسئله مهمی در خرید این کوله هاست.در این قسمت چند مورد از پارچه های مقاوم در ساخت کوله را به شما معرفی می کنیم

پلی استر:
کوله های ساخته شده از پلی استر مقاومت نسبی دارند و قیمت آن ها مقرون به صرفه است.این نوع کوله ها بیشتر برای کودکان مناسب هستند.

کوله های نایلونی :
کوله های نایلونی پوشش ضد اب دارند و در برابر سایش یا اجسام تیز بسیار مقاوم هستند و به راحتی سوراخ یا پاره نمی شوند.

کوله های چرمی :
اگر به دنبال کوله های شیک و مد روز هستید کوله های چرمی بهترین گزینه برای شما می باشد.این کوله ها برای محیط های کاری و رسمی مناسب هستند.اگر چه قیمت بالاتری نسبت به سایر کوله ها دارند.

کرباس کتان :
وزن سبک ، مقاومت بالا و خاصیت ضذ اب از ویژگی های اصلی این نوع کوله هاست که برای کوه نوردان یا دانش اموزان بسیار مناسب است. کوله های کتان معمولاً ارزان قیمت و مناسب هستند.

انواع کوله پشتی

1.کوله کوه نوردی

2.کوله دانشجویی

3.کوله لپ تاپ

4.کوله کوچک (مناسب دانش آموزان)

5.کوله چرمی

6.کوله مسافرتی

7.کوله یک طرفه

8.کوله ورزشی

9.کوله چرخ دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.