پارچه آستری چیست؟

پارچه آستری یکی دیگر از ملزوماتی است که در تولید کیف به کار می رود و تاثیر به سزایی در کیفیت و زیبایی کیف تولید شده دارد.هر کیف شیک و زیبایی که تولید می شود دارای دو بخش ظاهری و درونی است که در قسمت درونی آن از پارچه های آستری با کیفیت،هم برای زیبایی و هم برای دوام بیشتر استفاده شده است.
پارچه های آستری با توجه به نوع و کاربرد کیف ها متفاوت هستند. مثلاً پارچه استفاده شده در کیف ابزار با پارچه آستری کیف چرمی کاملاً تفاوت دارد.

کاربرد پارچه آستری در تولید کیف

استفاده از این نوع پارچه در نگهداری و حفظ کیف بسیار موثر است و باعث می شود کیف شما از لحاظ ظاهری خوش فرم تر به نظر برسد. همچنین آستر از پارچه اصلی کیف شما در برابر اجسام تیز محافظت می کند.
نوعی دیگر از پارچه استری وجود دارد که به عنوان ضربه گیر عمل کرده و از لوازم داخل کیف در مقابل ضربه محافظت می کند.(استری پشم شیشه)

انواع پارچه آستری

همانطور که گفتیم پارچه های آستری با توجه به نوع و کاربرد کیف ،در شکل ها و جنس های مختلفی در بازار وجود دارند.در این بخش فقط به چند مورد آن اشاره می کنیم:

1.پارچه سوزنی
می توان گفت بهترین آستر موجود برای کیف های پارچه ای آستر سوزنی است به این دلیل که این نوع پارچه انعطاف پذیری بالایی دارد و به راحتی دوخته می شود.همچنین آستر های سوزنی دورو هستند و بعد از دوخت ریش ریش نمی شوند.

2.کتان نخ
پارچه آستری کتان نخ قیمت پایینی در بازار دارد و به دلیل تنوع رنگ بیشتر برای جذابیت و زیبایی کار استفاده می شود.

3.آستری چرم
همانطور که از اسم این آستر پیداست بیشتر برای کیف های چرم استفاده می شود و در 2 نوع طرح دار و ساده تولید می شود. یکی از معایب این نوع پارچه لیز بودن است که برای دوخت به مهارت بالایی نیاز دارد.

4.پشم شیشه ای
خاصیت ضربه گیر دارد و معمولاً برای دوخت کیف موبایل، تبلت و لپ تاپ استفاده می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.